| madalina2204 a întrebat:

Am o boxa bluetooth si am apasat din greseala 'ignorati acest dispozitiv' (am iphone) si nu mi-o mai gaseste. Ce trebuie sa fac?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

,,Bune" telefoanele astea! In mod normal ar trebui sa ti-o gaseasca cu o noua scanare.

| Laur014 a răspuns:

Banuiesc sa ii dai un reset boxei apoi restart telefonului.Incearca sa le dai pair apoi.

| madalina2204 explică (pentru Laur014):

Am incercat si tot nu mi-o gaseste

| Laur014 a răspuns (pentru madalina2204):

Incearca sa faci configurarea boxei asa cum trebuie.De obicei la aceste dispozitive se tine apasat butonul on/off cateva secunde pana se aude un bip sau un anumit led isi schimba culoarea ori se aprinde mai des. Dupa aceasta configurare, activezi bluetooth-ul pe tel si cauti boxa cu numele respectiv.Eu am o pereche de casti Sony si asa procedez, in cazul meu.Mai mult de atat, nu stiu cum as putea sa te ajut.

| ogeorgem a răspuns:

Incearca sa scoti bateria si sa o pui la loc. Eu am reusit odata

| Ionete_George-Florin_1994 a răspuns:

La boxa nu stiu bine dar ghideaza-te după cazul cu o casca bluetooth. Am făcut același lucru și nu o mai găsea. Am încercat foarte multe soluții și nimic. Intr-un final am apăsat lung butonul de răspuns, am dezactivat bluetooth de la telefon și l-am activat din nou. Imediat mi-a găsit casca!