| Alexia26 a întrebat:

Am o cartela Cosmote si vreau sa o schimb cu acelasi numar pe Telekom, dar sa fie microsim. Ce acte imi trebuie si care sunt costurile? Multumesc

6 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Buletinul,daca e abonament.
daca e pre-pay, nimic!
fara bani.
succes

| Alexia26 explică (pentru mudokins78):

E cartela pre-pay. Am fost la un partener Telekom si mi-au zis buletinul si 20 lei si tot transferul dureaza o ora. Nu am ajuns intr-un magazin Telekom. Mi se pare normal, sa nu coste nimic. Multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie doar sa mergi la un service gsm pentru a-ti taia cartela si sa o faci nanosim. Te costa 5 lei.

| Alexia26 explică (pentru anonim_4396):

Acel sim e taiat si modificat. Aici e problema.

| Alindinu472 a răspuns:

Cosmote și telekom nu e tot aceeași rețea?

| Alexia26 explică (pentru Alindinu472):

Ba da. E aceeasi retea, dar am cartela cu numar de pe timpul cand era Cosmote. Acest operator a vandut lui Telekom.