| Marcel_Rusu_1991 a întrebat:

Am o cartela de lycamobile Franța si nu mai am semnal. Am avut semnal pana la intrare in România iar dupa ce am intrat in România mi-a dispărut semnalul. Va rog ajutati-ma

15 răspunsuri:
| mihaela000ela a răspuns:

Sună la Relații Clienți:
151din rețeaua Lycamobile
+40 377881276 din alte rețele.

| Marcel_Rusu_1991 explică (pentru mihaela000ela):

Nu pot ca eu sunt in România si nu am semnal pe acea cartela de lycamobile franța. Si nu stiu ce sa fac!

| mihaela000ela a răspuns (pentru Marcel_Rusu_1991):

Dar aveti si un nr de Romania, pentru asistenta-+40 377881276

| Marcel_Rusu_1991 explică (pentru mihaela000ela):

Păi si acest nr este pentru lycamobile franța? Adica pot sa sun la acel nr si să vb cu cei pe la lycamobile sa imi rezolv problema?

| mihaela000ela a răspuns (pentru Marcel_Rusu_1991):

Trimite un e-mail la adresa cs@lycamobile.ro, cu problema ta, daca nu doresti sa suni.Intra pe site-ul lycamobile Romania si poti gasi multe informatii care te pot ajuta.

| mihaela000ela a răspuns (pentru mihaela000ela):

Aici poti vorbi pe chat si cu un consultant.

| Marcel_Rusu_1991 explică (pentru mihaela000ela):

Păi este cartela de lycamobile franța. Nu de România. Si nu ma poate ajuta. Parerea mea este ca este inchis roameng-ul din sistemul lor. Sau nu stiu ce sa zic!

| mihaela000ela a răspuns (pentru Marcel_Rusu_1991):

Nu stiu pe ce site ai intrat, dar pe cel de care ti-am spus, exista rubrica ajutor, apoi ai posibilitatea sa intrebi

| NunuNini a răspuns (pentru Marcel_Rusu_1991):

Ai avut activat roamingul?
Nu ar fi rau sa suni sau sa apelezi chatul indicat. E reteaua lyca si stiu mai mult decat noi.

| Marcel_Rusu_1991 explică (pentru NunuNini):

Am sunat la departamentul lycamobile România. Si a spus că nu este de competența lor! Ajutati-ma va rog!

| NunuNini a răspuns (pentru Marcel_Rusu_1991):

Nu e de competenta lor? Sau mai bine zis nu se pricep.
Cred ca singura solutie e sa-ti iei o cartela Lyca (prepay) de aici si sa anunti contactele noul numar. Pacat. Eu chiar ma gandeam sa o folosesc in vacanta. Uite ca m-am razgandit.

| Marcel_Rusu_1991 explică (pentru NunuNini):

Păi da dar eu trebuie să o folosesc in Franța și cât stau în România ma mai suna din franța pe acel număr. Dar acum nu ma poate suna fiindca nu am semnal uff

| NunuNini a răspuns (pentru Marcel_Rusu_1991):

O vei putea folosi cand ai sa te intorci. Pana atunci, eu nu vad alta solutie decat alta cartela. Poate chiar alt provider.

| Marcel_Rusu_1991 explică (pentru NunuNini):

Dar curios este ca daca inchid telefonul si il redeschid are semnal dar pentru câteva secunde!

| NunuNini a răspuns (pentru Marcel_Rusu_1991):

Hmm, nu pot sa-mi explic.