| 76843 a întrebat:

Am o cartela DIGI doar cu credit. O folosesc sa trimit indexul la electricitate si gaze.
Nu am folosit mult credit. Mai am pe ea peste un euro. Insa, au trecut 3 luni si valabilitatea creditului a expirat.
Poate fi reactivat acest credit fara sa mai incarc cartela cu alti 2 euro? Si daca da, cum? Nu am gasit nimic in meniul serviciilor digi.

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Reactivezi printr-o incărcare. Cu bani.

Vorba aia: cartela cu cheltuială se ține

| 76843 explică (pentru sierra1):

"Poate fi reactivat acest credit fara sa mai incarc cartela cu alti 2 euro?"
E greu de citit tot? Sau te-ai grabit sa prinzi cele 50 de puncte?
Nu are sens sa mai incarc cu inca doi euro daca nu consum asa mult.
Sau logica domnului inginer nu duce pana asa departe.

| darrio2007 a răspuns (pentru 76843):

Omul ti-a spus bine ce trebuie sa faci daca spui ca ti-a expirat. Daca tu esti mojic si il mai si critici, nu ma meriti raspunsuri de la altii de pe TPU. Mergi la Digi, că nu traiesti in desertul Sahara.
Descurca-te singur.

| 76843 explică (pentru darrio2007):

Apropo de mojicie: "Cu bani.
Vorba aia: cartela cu cheltuială se ține"

Domnul inginer are nevoie de avocati? Sigur a raspuns bine? Sau voi v-ati obisnuit cu mojiciile lui. Si e bine asa.

| darrio2007 a răspuns (pentru 76843):

Dar cu ce vrei sa incarci cartela? Nu cu bani?
Ce este gratis in ziua de azi?
Măi băiatule, ai o gandire foarte ciudată.

| sierra1 a răspuns (pentru 76843):

" | 76843 : Poate fi reactivat acest credit fara sa mai incarc"

răspunsul scurt era NU. Ce e atât de greu de priceput? Dacă e cazul, iți și desenez

| sierra1 a răspuns (pentru 76843):

" 76843 : v-ati obisnuit cu mojiciile lui"

cred că mă confunzi cu mă-ta. De remarcat și cratima!

Bula
| Bula a răspuns:

Nu se poate.

| dannyel86 a răspuns:

O cartela care intra in perioada de gratie nu mai poate fi folosita fara reincarcare cu credit sau oferta. Dupa depasirea perioadei de gratie, numarul se pierde si nu mai poti folosi SIM-ul.
Ai fi putut prelungi perioada activa a cartelei daca Digi oferea optiunea de Transfer Credit de pe alta cartela prepay sau abonament, dar operatorul acestei retele mobile nu are implementat acest serviciu (cum e la Orange, de exemplu)