| Dinu_Rares_1998 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un Huawei Y5 2019 si am niste intrebari la care vreau sa imi raspundeti 1) E bun pentru a ma juca brawl stars, PUBG si multe alte jocuri mai solicitante fara sa se blocheze sau sa sa am lag? 2)Ruleaza Facebook,Instagram,messenger, whattsapp, etc fara sa se blocheze? 3)E bun de a filma cu camera video si de facut poze?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are dreptate cine ți-a zis ca va rula cu lag. La 2 GB RAM asta primești. Însă eu ți-aș recomanda Huawei P Smart 2019. Costa 900 lei pe eMAG și rulează perfect PUBG pe HD. Cel puțin versiunea actuala pare mai optimizată. Am jucat și versiunea in limba chineza și este la fel de bine optimizat pentru HD. Și nu se mai încălzește asa tare telefonul. Acum vreo două luni a fost o vers. de PUBG care mi-a adus CPU pana la 62 grade. Acum maxim 50. Însă e enervant jocul, l-am dezinstalat a 50 oară pentru că mă enervează. Nu știu cum poți juca așa ceva... E enervant. Te chinui 10 minute să aduni toate cele, apoi vine un hacker sau altul de pe emulator și te omoară. Brawl Stars am dat unui prieten de a jucat, eu nu joc asa ceva. După cate am văzut i-a rulat bine.

Pe Huawei P Smart 2019 singurul secret pentru a nu avea lag în PUBG și a juca la rezoluție HD, este să cureți de toate fișierele junk cu clean master, să închizi aplicații care rulează și setează mod afișare ecran din FHD+ în HD+.

apropo, eu dețin Huawei P Smart 2019 din luna februarie.

2 răspunsuri:
| MagicOneT a răspuns:

Cu 2 GB RAM nu e cea mai inteleapta decizie in materie de gaming, o sa mearga jocuri, dar cele mai solicitante, probabil cu lag. La fel si pentru aplicatiile de socializare, daca nu o sa le folosesti pe toate in acelasi moment, o sa se descurce bine, smooth.

| Dave1289 a răspuns:

1) Brawl Stars nerge fara probleme dar PUBG merge maxim pe medium.
2)Merg fara probleme.
3)Este bunicica camera. Da este buna.