| impaleralex a întrebat:

cum setez un telefon ca atunci cand cineva suna pe acel numar sau ii trimite mesaje sa intre apelurile si sms-urile pe un alt telefon, cu o diferita cartela sim? dau funda, multumesc

3 răspunsuri:
| Goddess23 a răspuns:

Buna. Ai in meniul telefonului la setari apoi telefon si ai diferite functii ca de exemplu call divert-de aici poti selecta un alt numar de telefon a care sa se duca toate intrarile de apeluri si mesaje atunci cand cartela e in afara retelei, e ocupata sau nu raspunde. Incearca si vezi daca functioneaza.

| impaleralex explică (pentru Goddess23):

As vrea ca tot timpul sa faca asta nu doar cand e in afara retelei. e chestia mai mult de a verifica pe cineva

| Goddess23 a răspuns (pentru impaleralex):

Din pacate nu exista posibilitatea asta. Tocmai din motive de siguranta, intimitate.