| anayyd_3146 a întrebat:

Am o intrebare despre Orange. Aveam creditul activ (5, 2834 euro) pana pe 07. 12. 2012. Ieri mi-am pus o optiune de la Orange young(5 euro). Aseara ( 7 decembrie ) mergea optiunea. Dupa ora 00:00( 8 decembrie), cand incercam sa trimit mesaj imi aparea "eroare. reincercati ". Am trimis mesaj la 333, si mi-au trimis "Contul tau este inactiv.Reincarca pana pe 07/03/2013". Azi dimineata( 8 decembrie) cand am intrat pe site sus mi-a aparut "Profil suspendat. Anumite actiuni nu pot fi efectuate." Am cautat pe internet si am citit ca daca imi reincarc, contul meu isi va reveni la normal. Mi-am reincarcat cu un euro, si am primit mesaj "Ai 1, 2834 Euro credit activ inclusiv pana la 13/12/2012." Acum vine intrebarea. Optiunea de la Orange young imi va fi disponibila pana pe 13/12/2012? Adica, dupa 13/12/2012 iar trebuie sa-mi reincarc din nou pentru a putea continua optiunea? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Optiunea Young va avea resursele valabile timp de 30 de zile de la data alocarii, indiferent daca numarul este in perioada de activitate sau gratie. Resursele le vei putea consuma numai in perioada de activitate
De asemenea, dupa 13.12. 2012 trebuie sa efectuezi o reincarcare cu credit pentru a adauga zile de perioada de activitate numarului PrePay; resursele optiunii Young sunt valabile pana in 6 ianuarie 2013.
O zi buna,
Orange Helpers

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Da, dupa 13 trebuie sa reincarci iar. Nu e foarte clar ce s-a intamplat cu cei 5 euro reincarcati ieri, ca n-ai spus daca iti expirase sau nu creditul anterior, asa ca mai bine suna la ei la relatii cu clientii sa-ti spuna exact ce s-a intamplat cu banii tai pe numarul tau. Daca nu-ti expirase perioada de credit dar nu mai aveai bani cand ai reincarcat aseara nu ti s-a prelungit perioada de credt, doar ai avut niste bani pe care i-ai si consumat, dupa cate ai vazut. Deci suna la relatii cu clientii happy

| MHems a răspuns:

Nu. Din pacate nu se poate, nu sunt asa de buni incat sa te lase sa faci asta.