| alecsrs a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu memoria foarte slaba unui HTC hd2.ce e de facut?

5 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Pentru a nu mai avea o memorie slaba pe telefon trebuie sa pui un card de memorie in el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti un card de memorie

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Imi poti spune in primul rand, Ce memorie are un HD2?
Ma rog...
Ia-ti AppMgrIII.Iti pune toate aplicatiile care pot fi mutate de pe memoria interna pe card.
Daca le-ai mutat pe toate, uite-te care iti consuma multa memorie ON SD CARD. Memoria ocupata (1, 10,20mb) care o vezi tu acolo la ON SD CARD este tot ocupata in telefon! Cele nu pot fi mutate, sau daca au fost mutate tot consuma memorie, sterge-le!

Si da, mai este si problema SD CARD.
Daca nu ai unul, chiar iti trebuie!
Nu ai nevoie de mai mult de 8GB la ce telefon ai!
Si gasesti SD 8GB cu 35-40Ron!

Succes; Sper ca te-am putut ajuta!

| alecsrs explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Am card dar am inteles ca e o problema de la telefon ca trebuie facute ceva partitii si nu stiu exact ce trebuie sa fac iar doar din setari nu imi salveaza direct pe card... oricum merci de raspuns

| MaxKiller911 a răspuns:

Iti poti lua un card de memorie, eu am gasit la eMAG sau Media Galaxy de 16 GB cu preturi intre 60 si 75 ron. big grin