| florynstefan1 a întrebat:

Am o intrebare! Luni am primit un nou telefon! Intrebarea este:Aseara l-am lasat aprins cu bateria 100% incarcata! Dimineata aceasta cand m-am trezit la ora 6:15 mai aveam 89%! Acum vine intrebarea:Acest lucru ce inseamna ca se descarca prea repede(11% in 7 ore)Sau este potrivit pentru acest interval de timp! Daca nu este potrivit ...Credeti ca ar trebui sa il schimb! Bateria are 3000 mah si telefonul este un Ihunt One Love! Cum stiu daca a mai fost folosit de cineva? Mai este cevabig grinaca stau pe Youtube se descarca cam pana la 40% in 4 ore? Cam cat ar trebui sa se descarce o baterie de 3000 mah in 4 ore? Vreau si alte detalii!

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Depinde și de ce procesor are și ce funcții, nu neaparat de baterie.
Din ce zici tu, bateria se Descarcă mai repede in stand by decât atunci când e folosit, ceea ce nu e ok dar poate așa e făcut telefonul...
Oricum Descarcă o aplicație pentru a verifica starea bateriei, pe iOS e una care se numește Battery life, pe Android știu ca sunt câteva dar nu le știu numele. Descarcă și vezi dacă bateria e uzata, deși nu prea cred.

| Teodor35 a răspuns:

Eu am j5 2016 de 3100 si se incarca repede cam 2 ore 100% si ss descarca greu.acum se incarca greu si se descarca usor... daca stai pe telefon cand se incarca "freci" bateria.Cel mai bine e sa iti cumperi o baterie de rezerva

| 123456789101112131415s a răspuns:

Salut. Am un telefon de 3100mah si daca o las pana dimineata mi se descarca cam 4% si bateria este destul de veche.
O baterie normala in 4 ore ar trebui sa se descarce cam 40%-50% nu mai mult
Eu zic sa iei o baterie noua