| Elennuk a întrebat:

...pentru iphone 4 se poate pune cartela sim obisnuita(decupata) sau doar nanoSim? vreau sa decupez undeva o cartela sim si nu stiu daca o sa mearga?

Răspuns Câştigător
| Ana9999 a răspuns:

Din ce stiam eu iphone 4 are port pentru micro-sim, insa indiferent daca este vorba despre micro-sim sau nano-sim, poti merge la oricare centru care apartine retelei tale de telefonie mobila pentru a le solicita gratuit un micro-sim/nano-sim (numarul de telefon nu va fi schimbat). Sunt si centre in care se pot decupa, dar acolo trebuie sa platesti, plus ca nu iti garanteaza nimeni ca acel sim va mai functiona dupa acel proces.

| Elennuk explică (pentru Ana9999):

Dar cu o cartela sim daca o decupezi merge?
si cam cat costa?

| Ana9999 a răspuns (pentru Elennuk):

Eu auzisem ca ar costa in jur de 10 lei, dar nu stiu sa iti zic exact unde. Mai sunt si tutoriale pe internet despre cum sa le tai, desi la nano-sim deja conteaza si grosimea cartelei, plus ca trebuie sa mai tai si din chip, deci sunt posibilitati foarte mari sa nu mai functioneze apoi. La micro-sim posibil sa mearga, dar asa cum am zis si mai sus, nimeni nu iti garanteaza ca o vei mai putea folosi, fie ca o tai tu sau o duci la taiat.

3 răspunsuri:
| dulgherunicu a răspuns:

Daca o tai corect o sa mearga, cauta la un centru