| Andrei12354312 a întrebat:

Am o întrebare va rog, sa îmi răspundă doar cine știe! Vreau sa imi iau un telefon și oscilez între A8 2018 și S7 edge.
Vreau sa aflu și părerea voastra sincera deoarece mă va ajuta foarte mult

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Edge e mai bun. Excepție camera foto care in a8 e mai buna.
Insa edge e deja depașit. E un model vechi in relație de cum fabricanții scot modele noi.
Cred ca ai mai pus intrebarea asta sau cineva a coincis cu tine.
Eu nu mi-aș cheltui banii pe vreunul din cele doua telefoane. Aș cauta altceva.

| Bogdan70001 a răspuns:

Mai depinde daca ai destul de multi bani du-te pe S7 Edge, el da un aspect mai elegant mai de om serios ca sa zic asa, dar si daca l-ai spart...i-ati adoi de la 1000 lei direct mai pune si mana de lucru 1300, in schimb A8 2016 este si cat de cat elegant si la el scoti ceva bani din buzunar sa-l faci, dar nu ca la S7 Edge.Depinde de tine cum ai grija de ele

| MagicOneT a răspuns:

Http://www.antutu.com/en/ranking/rank1.htm

Daca te uiti in ranking o sa vezi ca A8 nici macar nu este in top 50 (spre deosebire de S7, chiar daca la coada).

Cei de la Zona IT i-au facut un review lui A8 (https://www.youtube.com/watch?v=Ekzhto4_IeU) in care spuneau ca este pentru cei care nu-si permit S8 sau cum l-au mai numit "branza buna in burduf de caine"

In cazul in care reuesti sa gasesti un s7 edge sub 1800 de lei e best buy.

| SomeBody12425356 a răspuns:

S7, pur si simplu pentru ca S-ul este peste A, si abia a iesit un model mai nou din gama S.
Si uita-te pe scorurile de pe Antutu.
decizia e a ta, doar analizeaza informatia happy