| Burnaz_Marian_1999 a întrebat:

Am o mare problema.Am un LG L70 si am vrut sa descarc un joc mare (cand zic mare ma refer mare pentru telefonul meu care are 1 ram si 4 memorie interna ) cand sa sa termine mi-a spus ca nu exista spatiu suficient iar de atunci memoria telefonului meu este plina si nu pot face nimic.Ce pot face? Va rog Ajutor

Răspuns Câştigător
| FanLenovo a răspuns:

Ai un card SD?
Daca nu, ia-ti unul si muta aplicatiile [cele ce pot fi mutate] in memoria externa [microsd].

Unele aplicatii nu vor merge sa le muti pe SD, vor merge doar daca vei face root la telefon, dar root-ul este contraindicat, poti pierde garantia cat si telefonul.

| Burnaz_Marian_1999 explică (pentru FanLenovo):

Am card SD si am toate aplicatile care merg mutate pe card dar de cand nu s-a putut descarca jocu (o dat eroare la 99%) am memoria plina si nici nu gasesc jocu sa-l pot dezinstala ca nu exista.ce pot face?

| FanLenovo a răspuns (pentru Burnaz_Marian_1999):

Daca este asa cum zici, incearca sa cureti memoria cache / fisierele inutile folosind clean master de pe google play / de la Setari > Gestionare aplicatii > Curata memoria cache.

4 răspunsuri:
| AliLina2 a răspuns:

Hard Reset.