| Beccaaa a întrebat:

Am o mare problema cu telefonul meu.
Am ales modul de deblocare faciala, iar daca fata nu poate fi recunoscuta (sau ne se poate utiliza pentru ca nu e lumina) se deblocheaza cu model, iar eu nu imi mai amintesc modelul. Cand intru in setari pentru a schimba modul de deblocare trebuie sa bag din nou codul, deci nu am cum sa schimb. Nu am cum sa deblochez mereu facial.
Ce pot face pentru a schimba modul de deblocare?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset"!

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.

| K0sti a răspuns:

Sa intri in setari!

| LTAA a răspuns:

Iţi aminteşti modelul, ori HARD RESET.

| diablo2 a răspuns:

Resetezi telefonul

| antiacta33 a răspuns:

Pune modelul de mai multe ori gresit pana ce ti se va spune sa astepti 30 de secunde. Apoi ar trebui sa-ti apara sub model "Am uitat modelul" sau ceva de genu.Dai pe ala apoi scrii adresa de la gmail si parola si alegi alt patern