| AndreiHD a întrebat:

Am o mare problema : de ieri am achizitionat un S3 ( a fost al surorii mele, in stare foarte buna, merge totul pe el). In momentul de fata ma aflu intr-un sat, unde locuiesc uneori iar in casa nu am semnal deloc deloc, e neconectat la reteaua mobila. (cartela frog ). E adevarat ca e slaba sursa de semnal, dar telefoanele restului membrilor din familie au semnal, 2-3 linii, chiar 3 in aceeasi casa ca mine in timp ce al meu e deconectat si nu pot sa inteleg de ce, nu pot lua legatura cu nimeni prin telefon in timp ce ma aflu aici...

Rugamintea mea este sa ma ajutati cei care va pricepeti in acest domeniu prin sfaturi pentru remedierea acestei probleme, va rog, funda.

3 răspunsuri:
| anonim66231 a răspuns:

Si eu am frog, am un telf Allview a5 smiley,tot asa cand mergeam la tara nu mai avea asa mult semnal, oricum stai linistit nu este de la telefon, e vorba de locația unde esti, mai ales cand vine vorba de tara, sper ca te-am ajutat

| AndreiHD explică (pentru anonim66231):

Da man, dar zic ca telefoanele celorlalti au putin semnal in casa, adica superior fata de mine.

| anonim66231 a răspuns (pentru AndreiHD):

Nu stiu ce sa zic...du-te cu el la un gsm, vezi ce iti spunewinking