| breez3 a întrebat:

Am o mare problema..detin un Samsung S2 iar bateria ma tine foarte foarte putin (max 4 ore) nu prea folosesc netu(cam o ora si atunci dupa 2 minute 5 la suta din baterie E gata.)doar mesaje si rar jocuri...
Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Andrei1099 a răspuns:

Ia o aplicatie care sa stearga baterystats.bin sau poti sa il stergi tu, dar numai dupa ce e plina bateria, apoi il lasi sa se descarce si o lasi la incarcat ca pe una noua(o formatezi).
Uite aici aplicatia : https://play.google.com/......ps/details t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5uZW1hLmJhdHRlcnljYWxpYnJhdGlvbiJd
Trebuie sa ai root ca altfel nu va merge.

9 răspunsuri:
| vlad89c a răspuns:

Trebuie schimbata, te va tine din ce in ce mai putin!

Răspuns utilizator avertizat
| davidtm a răspuns:

Lol.e ceva normal daca il folosesti o ora,
si eu detin tot galaxy s2.inchide aplicatile, golesti rami..sau schimba bateria.dar sa fie originala

| catalinaicg a răspuns:

Trebuie sa o schimbi...nu ai alttceva de facut

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

Mai jos si video

| karminuta a răspuns:

Stiu doar cauza, dar cum se rezolva, nu stiu. Niciodata nu-l baga intr-un dulap sau sertarbig grin..Scade bateria..Si cel mai probabil lucru.L-ai bagat la incarcat cand mai avea baterie. O stiu din experieta, doar ca al meu se descarca in 2 orebig grin.

| davirob a răspuns:

Ia de pe google paly easy battery saver si te va tine dar nici chiar 4-5 zile insa va tine ceva succes...aaa si nuita funda

| Danzell a răspuns:

Lasa-l sa se descarce complet, pune-l la incarcat o zi, si incearca din nou.
Am mai patit-o si eu cu un LG O2x

Alte chestii ar fi numarul de aplicatii deschise (vezi in setari>aplicatii), incearca sa le dai fortare oprile la cele inutile

si alta varianta in caz ca nu e nici una din cele de mai sus schimba bateria.