| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica nelamurire, sa comenteze cei ce se pricep in subiect: Am telefon cu android 4.1.2 Jelly Bean, 512 mb RAM. Logic ar trebui sa mearga doar jocuri 2D...Dar 3 sferturi din jocurile 3D, sau mai mult ( din Magazine Play, Etc. ) imi merg pe telefon perfect. Nu inteleg cum e posibil ca pe un telefon cu 512 MB RAM sa mearga jocuri 3D... Poate imi explica si mie cineva.

3 răspunsuri:
| AliLina2 a răspuns:

Sti ce e culmea? ca eu am crezut ca faci misto..cum sa nu iti mearga jocuri 3d pe acel telefon?

| Mihai_Mateiasi_1988 a răspuns:

Jocurile nu tin de memoria RAM, adica mai exact partea cu grafica nu tine de memoria RAM, ci tine de chipsetul grafic care in cazul tau este suficient de bun incat sa suporte respectivele jocuri :-)

| anonim_4396 explică (pentru Mihai_Mateiasi_1988):

O-o big grin. Mdea. Mersi, si mersi si lu' Ali. Sa-mi ziceti cine vrea funda. Ca dau la unu' din voi doi big grin. Oricum, e telefon Polonez din 2013, asa ca...ma miram doar asa, putin happy. Mersi.