| Etro a întrebat:

Am o mică problemă. Acum un an am luat un telefon Huawei p20 lite si plătesc 90 de lei pe luna aproximativ. Dupa 6 luni de abonament mi-a venit cost suplimentar de 54€(am o aplicație ce imi da 10 GB gratuiți pe săptămâna) si nu știam de ce. Cand m-am dus la Vodafone sa vad problema mi s-a spus ca s-ar putea sa fie de la niște site-uri pe care am intrat. Azi mi-a venit 57, 50€ cost suplimentar din nou. Îmi poate da cineva o explicație?
Daca ar fi vreo eroare nu cred ca ar spune nimeni deci nu stiu ce să fac☺️.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu ai și tu o factura acolo sa vezi care e treaba?

| Etro explică (pentru suntserios):

Nu am factură fiindca imi vine mesaj pe telefon.

| suntserios a răspuns (pentru Etro):

Si e greu sa iti faci un cont online sa vezi factura?

| romeo78 a răspuns:

Acel cont suplimentar, reprezintă diverse abonamente făcute la diverse site-uri de muzică, filme, jocuri.
Problema este că trebuie să faceți un inventar la toate site-urile pe care le folosiți, intrați la fiecare pe setările lor și descoperiți unde aveți abonamente, iar dacă nu mai vreți să aveți costuri suplimentare, anulați abonamentul.
Iar, referitor la factură, mergeți unde vă plătiți abonamentul și cereți să vă listeze factura în detaliu pe luna trecută pentru a vedea unde este eroarea.