| dannys a întrebat:

Am o pereche de casti bluetooth SONY si vreau sa le conectez la laptop si nu le gaseste in schimb ele merg la telefon.De ce nu le gaseste laptopul castile in schimb laptopul gaseste telefonul foarte repede.

Răspuns Câştigător
| ishallhelpyou a răspuns:

Dupa ce un dispozitiv periferic bluetooth (cazul tau, castile), se asociaza cu un alt dispozitiv, acesta intra in mod ascuns, si doar telefonul se poate conecta.

Verifica manualul castilor, ar trebui sa ai undeva asocierea castilor sau reasocierea lor cu alt dispozitiv.

Ai grija, s-ar putea sa nu mearga mai mult de 1 dispozitiv, asta inseamna ca o sa fi nevoit sa alegi intre telefon si laptop.

| dannys explică (pentru ishallhelpyou):

Ok am inteles.o sa citesc manualul de instructiuni mai atenta ca poate am omis acel ceva.multumesc mult.

| ishallhelpyou a răspuns (pentru dannys):

Cu multa placere, in principal trebuie sa refaci pasii de conectare a castilor la dispozitiv.

Ca idee, tii apasat pe un buton, se schimba culoarea de la led-ul de notificare si ar trebui sa le vezi pe laptop, sa te poti lega la ele.