| euanita a întrebat:

Am o plasma noua Samsung, ea are aprins butonul acela rosu dar cand dau s-o aprind nu se aprinde ecranul tot negru este. ajutor ce sa fac

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate fi o defectiune minora (s-a ars un condensator) sau una mai grava.
Trebuie sa-l duci la un service si doar acolo vor vedea ce are si il vor repara.
Daca este inca in garantie trebuie sa mergi la atelierul indicat pe certificatul de garantie.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o defecțiune la el, mergi la magazinul de unde l-ai luat pentru service.
Pa, pa.

| whattt a răspuns:

Daca e in garantie duo la service, la fel am patit si eu cu un olg