| JusTMeAndYou23 a întrebat:

Am o problema am achizitionat un Huawei vision totul a mers perfect pana cand s-a inchis si de atunci nu-l mai pot deschide, cand il bag la incarcat imi apare logo-ul de la Huawei si bateria cum se incarca timp de 5 secunde si dupa se inchide. straight face

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dar se încarcă, sau nu?

Eventual, ţine-l la încărcat timp de 2-3 ore, apoi încearcă să-l deschizi FĂRĂ să-l scoţi de la încărcat.

Dacă se deschide, atunci este defectă bateria!
Dacă NU se deschide, atunci poate fi defect încărcătorul ( şi bateria nu se încarcă ) sau telefonul ( o problemă cu softul )...

Eventual, să încerci :
* să-l pui la încărcat la Pc, folosind cablul de date USB
* cu alt încărcător
* cu altă baterie.

Sau, să-l duci la un Service.

Toate cele bune.

| lavandalia a răspuns:

Dul la servis