Întrebare recomandată | Leviheichou a întrebat:

Am o problema. Am card de memorie de 8 g totusi mereu imi arata spatiu de stocare insuficient. Ce pot sa fac?
Multumesc!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate ce vezi tu este memoria interna a telefonului nu a cardului.La detaliile date de tine, doar atat pot spune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai ce, spatiul de memorie interna a telefonului este aproape plina, cardul este pentru a transfera aplicatii, numai daca telefonul permite acest lucru, de pe telefon pe card sd si pentru multimedia, poze, video, melodii, fisiere si etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca, telefonul nu iti permite sa muti aplicatii pe acel card.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija ca datele si aplicatiile tale sa fie pe card, nu in memoria interna. Daca nu sunt ai cardul degeaba. Oricum, daca nu ai multe date in telefon nu ar trebui sa zica. Ai grija sa nu fi depasit memoria maxima a telefonului si ca datele sa fie in card.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Iti arata ca nu mai ai spatiu de stocare pentru ca, desi ai bagat in telefon cardul de memorie, toate aplicatiile se instaleaza tot in memoria interna a telefonului. Instaleaza aplicatia asta : AppMgr III (App 2 SD)
Toate aplicatiile pe care le instalezi o sa le poti muta pe card cu ajutorul acestei aplicatii, dar oricum tu tot trebuie sa ai un pic de spatiu liber in memoria telefonului pentru ca o parte din aplicatia pe care o instalezi o sa ramana in memoria interna a telefonului.

| AlexaMoltez a răspuns:

Poti sa iti transferi aplicatiile pe card sau nu stiu de tine dar eu am o setare la memorie sa se instaleze aplicatiile direct pe card.

| humax2000 a răspuns:

Pai poate iti arata ca ai memoria interna a dispozitivului insuficienta, dar poti muta aplicatiile pe card asa ocupi memoria cardului