| Cristyan21 a întrebat:

Am o problema am un Nokia Lumia 625 si mi-am luat Adobe Reader si am luat un document de vreo 166 MB si nu merge sa il deschid cand dau pe el imi apare Loading. si dupa iese din el dar cand intru in alt fisier mai mic il deschide rapid...Ce trebuie sa fac?

1 răspuns:
| maxtersup a răspuns:

Există câteva lucruri pe care le poți încerca pentru a rezolva problema:

Verifică spațiul de stocare disponibil: Asigură-te că ai suficient spațiu de stocare disponibil pe telefon pentru a putea deschide și gestiona documentul PDF de dimensiuni mari. Verifică și curăță memoria telefonului dacă este necesar.

Actualizează aplicația Adobe Reader: Verifică dacă există actualizări disponibile pentru aplicația Adobe Reader și asigură-te că ai versiunea cea mai recentă instalată. Actualizările pot aduce îmbunătățiri de performanță și stabilitate.

Încearcă alte aplicații PDF: În loc să utilizezi Adobe Reader, încearcă să descarci și să utilizezi alte aplicații de citire PDF disponibile în magazinul de aplicații pentru Windows Phone. Unele alternative pot fi mai ușoare și pot funcționa mai bine pe dispozitivul tău.

Redimensionează documentul PDF: Dacă ai posibilitatea să accesezi documentul PDF pe un calculator, încearcă să îl redimensionezi sau să îl comprimi înainte de a încerca să-l deschizi pe telefonul tău. Există diverse instrumente și servicii online care te pot ajuta să redimensionezi fișiere PDF.

Dacă niciuna dintre aceste soluții nu rezolvă problema, este posibil ca dispozitivul tău să nu aibă suficientă putere sau resurse pentru a deschide documentul PDF de dimensiuni mari. În acest caz, poate fi necesar să utilizezi un dispozitiv mai puternic sau un computer pentru a deschide și gestiona fișierul PDF.