| Delocimportant a întrebat:

Am o problema cu modelul de telefon Blackberry 9900: azi l-am cumparat de la cineva, si, in momentul in care apelez pe cineva din agenda, imi pune automat, in fata numarului "+39" pe langa numarul de Romania "074...", si devine "+39074...", iar apoi apare ca numarul respectiv nu e in serviciu. Si trebuie sa formez manual numarul ca sa pot suna. cand primesc apeluri, apare numele din agenda. doar cand apelez am acea problema.

1 răspuns:
| Coca_Marian_1984 a răspuns:

Salut,ai conexiune la net? Cauta actualizari de software,daca exista,dai factory reset la telefon (e setat pe Italia,de unde si prefixul automat) apoi cauti iar actualizari de software si le instalezi,restart telefon si te ocupi de setarile potrivite tie,de retinut ca factory reset inseamna formatarea telefonului la nivel de fabrica,deci pierzi toate datele din telefon,fisiere sau contacte telefonice,copiezi ce poti pe un card de memorie,si ce poti copia pe sim din agenda,ce nu poti copia pe sim,copiezi pe un pc sau scrii manual pe ceva,pentru restaurare ulterioara, se va piede inclusiv orice conectare cu user si parola, se sterge tot, scrii email si parola undeva si abia dupa toate astea faci factory reset, important sa ai baterie peste 80%