| LarisaStanciuu a întrebat:

Am o problema cu telefonu.azi cand am bagat cartela in el mi s-a blocat MircoSim, si am incercat sa scot cartela cu o penseta, am incercat si cu unghiile si din greseala am atins cu penseta chestiile alea galbene http://imgur.com/OK7dv12 (incercuit cu rosu)
si de atunci mi sau sters din aplicatii, cand dau sa deblochez telefonul imi apare jos "Modul de siguranta"

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Reseteaza telefonul din fabricare. Din pacate vei pierde totul, dar scapi de acea problema. Totusi te-as sfatui sa duci telefonul la un Service GSM sau daca mai e in garantie, sa sa se uite cei de la care ti-ai cumparat telefonul.

4 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Trebuie sa apesi un pic si tinand apasat tragi inspre tine.

| LarisaStanciuu explică (pentru RareşTPUro):

Imi arata modul de siguranta* nu de activare happy

| RareşTPUro a răspuns (pentru LarisaStanciuu):

Ai putea sa-l duci la un service GSM sa se uite ei, sa vada ce are.

| LarisaStanciuu explică (pentru RareşTPUro):

Nu mai pot sa descarc nici o aplicatie.

| RareşTPUro a răspuns (pentru LarisaStanciuu):

Reseteaza telefonul din fabricare. Din pacate vei pierde totul, dar scapi de acea problema. Totusi te-as sfatui sa duci telefonul la un Service GSM sau daca mai e in garantie, sa sa se uite cei de la care ti-ai cumparat telefonul.