| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu telefonul.
acum vreo 10 minute a disparut semnalul si a aparut din alta tara si sunt speriata imi mai dispare si ala si pot efectua doar apeluri de urgenta ce pot face? am nevoie sa dau niste apeluri. Wifi-ul merge dar nu si semnalul

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Opreste-l complet pentru 1-2 minute (din buton).
Daca poti, scoate si bateria cand e oprit.

2 răspunsuri:
| Vreausapot a răspuns:

Scoate cartela din el. Opreste alimentarea 10 minute si dupa bagi cartela si apoi bateria.Nu invers. Daca iti apare la fel inseamna ca ai schimbat setarii din telefon si va trebui sa il resetezi. Poate ai modul avion activat

| sereLOVE a răspuns:

Presupun ca locuiesti la granita. roamingul trebuie dezactivat cand nu esti plecat/a in strainatate