| Stefan_Adrian_1991 a întrebat:

Am o problema cu telefonul, mereu imi intra bulgarii adica retelele lor vivacom si telenor cum as putea sa rezolv asta?

5 răspunsuri:
| IE96 a răspuns:

Intri la setari iar in loc de retea automata selectezi reteaua manual

| Stefan_Adrian_1991 explică (pentru IE96):

Eu dau la setari apoi mai multe apoi la mobile network si la preffered network tipe imi apare auto 4g 3g 2g, auto 3g 2g, numai 3g numai 2 g

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De cît timp i ti face asta? Ai cartelă sim din Romania? Mergi cu el la un centru reparatii telefoane poate ar trebui resoftat sau resetat.

| Stefan_Adrian_1991 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai de cand l-am cumparat adica cam de vreo 2 saptamani si da am cartela de la telekom

| IE96 a răspuns (pentru Stefan_Adrian_1991):

Sunt sigur ca nu e o problema cu telefonul, probabil esti relativ aproape de granita cu Bulgaria.Eu sunt in vestul tarii si mi se intampla si mie cam acelasi lucru doar ca tara este Serbiahappy. Dupa ce ai intrat la mobile network trebuie sa iti apara acolo si network operators dai acolo si selectezi reteaua ta.