| TheOneGirl a întrebat:

Am o problema cu telefonul meu.cand il incarc, se incarca aproximativ 3 minute, si dupa imi apare: avertisment! contact impropriu-incarcator! Am schimbat incarcatorul si tot asa apare. Oare e de la telefon sau de la incarcator?

5 răspunsuri:
| guardian18angel a răspuns:

Daca ai schimbat incarcatorul si tot asa apare, inseamna ca e o problema cu jack-ul respectiv, sau mufa, cum ii zice, de la telefon. Ai putea sa te duci si sa vezi de ea, poate merge schimbata. Ma indoiesc ca ar costa nu stiu cat happy.

| SaDiCuL a răspuns:

Este de la telefon si banuiesc ca este un smartphone
si eu am avut problema asta dar mi s-a intamplat din cauza hackurilor, crackurilor, jailbreak-ului, deci daca mai ai garantie du telefonul la garantie, daca nu...la reparat

sau acum mi-a venit alta idee in cap*>

| TheOneGirl explică (pentru SaDiCuL):

Da,este smartphone..si cam cat ar costa reparatia? sau tu cum ai procedat?big grin

| SaDiCuL a răspuns:

Mai bine da-mi ad ionetealexandru si vorbim pe mes siti spun cei de facut

| Rapyto a răspuns:

N am inteles prea multe din intrebare, dar incearca si cu alta baterie. Daca nu, e de vina telefonul. Incearca sa il resoftezi. :-)