| anonim_4396 a întrebat:

Am o problemă cu telefonul meu, nu mi se conectează la rețea(aleg ORANGE RO și nu mi se conecteaza), imi citește SIM-ul dar nu merge, cand vreau sa apelez pe cineva imi spune că, nu sunt înregistrat in retea, alt lucru ciudat la el este că, fără nicio cartelă în el imi apar liniile la semnal.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Opreste telefonul (din butonul de pornire), scoate cartela SIM (si bateria, daca se poate), iar dupa ce stergi usor contactele cartelei SIM re-introduci bateria, urmat de cartela SIM si pornesti (din buton) telefonul.
(pentru oprire si pornire trebuie tinut apasat butonul indelungat, pana cevezi rezultatul pe ecran)

Daca nu-si revine si problema persista, atunci mergi la un magazin Orange sa-ti schimbe cartela.

| Sarcopt a răspuns:

Încearcă cu o revenire din fabrică.

| m07constantine a răspuns:

S-ar putea sa fie sim-ul defect!
Incearca sa pui sim-ul in alt telefon si / sau sa incerci cu alt sim in telefonul tau.
Se intampla destul de rar, dar se intampla, sa se 'arda' sim-ul
Mergi in orice magazin Orange / vdf / telecom si ti-l schimba pe loc