| Maria_Macovei_Ana_1998 a întrebat:

Am o problemă cu telefonul, pot sa trimit mesaje și primesc mesaje și pot accesa datele mobile, dar nu am semnal uneori și nu pot suna sau primi apeluri. Băgat și alta cartela dar nu funcționează. Și am încercat să pun cartela în alt telefon și mergea. Ce sa fac? Sunt disperată.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Problema este a telefonului tau nu a cartelei. Trebuie dus telefonul la reparat resoftat, dul in servis si o sa vada cei de acolo ce are si i ti spun ei cit te va costa reparatia, poate problem, a este din slotul unde intră cartela sim.

| nda a răspuns:

Cunosc pe cineva care a avut o problema asemanatoare din cauza ca avea o carcasa de protectie pusa pe telefon. Du-l la reparat. Poti incerca sa-i dai factory reset, poate te ajuta.

| Maria_Macovei_Ana_1998 explică (pentru nda):

Am încercat pur și simplu îmi arata acolo Orange și semnal o liniuță sau doua câteodată, dar nu pot suna nimic nu pot nici primi apeluri.