| Nicușor_Daniel_1996 a întrebat:

Am o problema cu un LG G FLEX 2, il am de aproximativ un an si 2 luni, cumparat din magazinul online al celor de la Orange, pana acum 3 luni am fost extrem de multumit de telefon, dintr-o data a inceput sa se restarteze, la inceput pornea dar dupa cateva ore a cedat complet, a intrat intr-un continuu proces de restartare si am hotarat sa il duc la reprezentanta, acolo nu mi-au specificat cine stie ce, doar ca i-au facut update la software si mi-au dat un alt incarcator, iar acum dupa 3 luni a aparut din nou aceeasi problema, se blocheaza din operatii minore, gen deschidere de aplicatie, sau apelare numar si se restarteaza, ma poate ajuta cineva cu o rezolvare?

4 răspunsuri:
| iwefgOficiall a răspuns:

Posibil problema sa fie la nivel de cip du-te cu el an servis din nou si zile ca trebuie sa faca teste la placa de baza.

| Smecher_Nuti_1999 a răspuns:

Ai nevoie de alta versiunede android..gen daca ai 5.0.0..iti trebuie 6.0.alta versiune fata de care o ai. in acest moment pe tel. incarcatoru n-are nicio treaba. eu amschimbat versiunea l un prieten din 4.4.4 l-am facut 5.0.1 si n-are nicio problema..are 5luni de cand merge

| Nicușor_Daniel_1996 explică (pentru Smecher_Nuti_1999):

Am ultima versiune de Android, pot sa fac downgrade?

| Smecher_Nuti_1999 a răspuns (pentru Nicușor_Daniel_1996):

Vezi daca trebuie sa-si faca el actualizare la Android... daca nu du-te la un centru GSM si ti le face ei nu stiu exact cat costa pentru acest model dar te rezolva. Nu cred ca e mai mult de 50 de lei