| zilog a întrebat:

Am o problema cu whatsapp-ul, nu se vede cand cineva citeste mesajul scris de mine, apare ca si cand ar fi in continuare inca necitit.
Alta problema este ca nu face nici un sunet daca ma suna cineva!
Alta problema este faptul ca nu face nici un sunet si nici nu imi apare nici un mesaj daca cineva imi trimite o poza de exemplu.
Pot sa primesc poze pot sa trimit pot sa scriu doar ca daca ma suna cineva cu video pe whatsapp nu imi apare nimic, nimic, nimic ca si cand nu m-ar suna nimeni si asta indiferent de persoana care ma suna chiar daca ma suna de pe un nr nou nout pe care nu l-am avut in lista tot degeaba!
Acum am mai descoperit o altă problemă: dacă îmi scrie cineva pentru prima dată ajunge la mine ceea ce mi-a scris prima dată cu o întârziere chiar și de 2 ore.
AM RESETAT TELEFONUL SAMSUNG A8 la setările din fabrică și am reinstalat tot și tot degeaba! Apoi l-am mai resetat de 3 ori si face exact la fel!
Totul a început cu faptul că nu îmi recunoștea numele persoanelor din agenda. Vorbeam cu numere de telefon in loc sa imi apara numele persoanei cu care eu vorbesc!

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

În WhatsApp, la setări -> cont -> confidențialitate -> Confirmări de citire (activează funcția).

La setări -> notificări -> tonuri în conversație (activezi funcția pentru notificare la apel). Îți setezi mai jos (mesaje) un ton și activezi opțiunea "Notificări cu prioritate mare". Tot jos vei găsi "Apel" și-ți vei seta și un ton de apel.
Tot la notificări -> notificare pop-up (Arătați mereu fereastra pop-up).

Încă ceva as dori să știu, ți-ai schimbat numărul de curând?

| zilog explică (pentru GPA):

AI AVUT DREPTATE AM GĂSIT-o dezactivată mulțumesc mult!

| GPA a răspuns (pentru zilog):

Cu plăcere!

7 răspunsuri:
| zilog explică:

MULȚUMESC tuturor!

| Irinelp a răspuns:

Încearcă și instaleaza mis à jourul aplicației.

| Irinelp a răspuns:

Întra pe WhatsApp și după la parametri și după la notificări și aici trebuie să activezi soneria și popupul ( care face să apară notificările când primești mesaje).

| zilog explică (pentru Irinelp):

Am intrat la notificari daca te referi la drepturile de a face galagie de a vibra de a pune semne... si toate sunt active

| zilog explică (pentru Irinelp):

Sa stii ca ei tineam ca fraierul apăsat pe aplicatie si mă duceam pe exteriorul ei la drepturile din telefon referitoare la aplicația respectivă. dar niciodată nu am luat-o pe aici pe unde imi explici tu acum prin interiorul aplicației să ajung la aceste setări. Și da întradevăr le-am găsit pe toate ca fiind dezactivate! acum a inceput să facă sunete.
Sper să se fi remediat și toate celelalte probleme adică faptul că eu nu vedeam că omul a citit ceea ce i-am scris sau vedem cu o întârzirere de 20 minute. sau la unii utilizatori nu imi aprarea absolut deloc sau imi parea cu intarziere de 4 ore ca a citit ceea ce i-am scris.
eu imi dadeam seama ca mie nu imi apar acele bife colorate albastre marurie a faptului ca omul respectiv a cititi mesaul respectiv. dar eu stateam de vorba cu el in direct.
Sau dacă mă suna cineva cu video nimic nimic nu se auzea nu suna nu făcea în nici un fel! Acum o să caut pe cineva care să fie dispus să facem probe.
Si nu putem da vina pe viteza internetului pentru că am 87MB reali nu Mbps ci MB in Download si 70MB reali nu dinăia care se împart la opt în upload!
Mulțumesc tare mult!