| Hallyustar a întrebat:

Am o problema. De multe ori îmi apar reclame pe telefon si ieri când navigam mi-a apărut brusc o reclamă și am atins-o și m-a dus intr-un site xxx. Pe mine mă deranjează asta plus că au început să apară cam des, de vreo 2-3 zile au început să se afișeze și au și viruși. Ideea care e: știu că e aproape imposibil să scap de reclame,de asta sunt convins, dar nu e nicio cale sa scap de cele xxx? Îmi provoacă silă

8 răspunsuri:
| Aly112233 a răspuns:

Incearca adblocks. Este foarte buna aplicatia.

| Hallyustar explică (pentru Aly112233):

Trebuie să o instalez? ( Scuze daca ți se pare banală întrebarea)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astea nu apar asa degeaba,verifica aplicatiile care le ai in telefon,setarile la browser,si daca ai intrat pe site-uri "xxx" reclamele sunt luate din istoricul tau de navigare si asa iti va aparea.
Adblock te va ajuta la blocarea reclamelor,nu recomand. Oamenii vor sa faca si ei niste bani, doar atunci cand sunt prea insistente.
Daca se deschide asa din senin, o fila/browser se numeste pop-out, cauta pe net un pop-out blocker.
Baftaaa, ai putea sa incerci sa descarci un ativirus.Cel mai bun e CM Security.

| Hallyustar explică (pentru anonim_4396):

Am CM security, dar de intrat nu am intrat nici măcar din curiozitate, doar am atins o reclamă din greșeală și m-a dus direct acolo. O să încerc metoda ta, mulțumesc pentru răspuns

| ShadedCanvas a răspuns:

Daca spui ca au aparut mai des de 2-3 zile, ceva cauzeaza respectiva problema.Cel mai sigur e sa-ti salvezi necesarele pe un pc/sau cloud(fotografii, etc) si sa rulezi un reset din fabrica.
Acum, pentru a preveni alte experiente neplacute, incearca Mozila Firefox pentru Android impreuna cu adblock & bluhell (le gasesti in firefox addons store).

Răspuns utilizator avertizat
| Hallyustar explică (pentru ramon2473):

Păi nu am descărcat o aplicație de ceva timp, acum o săptămână sau poate mai mult de o saptamana am descărcat un simplu ringtone de 30 de secunde

| Blagaila_Dana_1977 a răspuns:

Cum pot sa scap de reclamele din tefon