| chifa2014 a întrebat:

Am o problema la telefon, am activat modul economisire maxima la un Samsung si nu mai pot dezactiva.
Mentionez ca vad aplicatiile dar nu le pot deschide.

Răspuns Câştigător
| Iunix a răspuns:

Conectează telefonul la pc printr-un cablu Usb și salvează pe pc toate pozele, filmările, documentele etc. de pe telefon. După aceea îl RESETEZI.

6 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Trage de sus în jos pe ecran ca şi cum vrei să vezi notificările şi ai acolo obțiunea de a dezactiva modul de econom. max. energiei. Dacă nu dă-i un restart. Îl închizi de tot, îi sciti bateria, o pui la loc şi după porneşti telefonul.

| chifa2014 explică (pentru Iunix):

Pai asta-i cu nu pot dezactiva, nu vreau sa dau restart, am foarte multe documente importante, dar nici nu pot deschide nimic.

| chifa2014 explică (pentru Iunix):

Telefonul este in economisire maxima, dar pe ecran imi apare toate aplicatiile, ca si cum nu ar fi activat economisirea maxima, dar nu pot deschide nici macar galeria, sau fisierele mele.
Asta ii problema, ca nu vreau sa-i dau restart, imi pierd foarte multe fisiere si poze.

| TheRealFantasy a răspuns (pentru chifa2014):

..la restart nu se sterg fisiere, e o simpla oprire si repornire a dispozitivului.
Format/revenire la setarile din fabrica reprezinta stergerea tuturor fisierelor.
Da-i un restart ca nu moare si daca nu merge asa incearca sa opresti functia aia si sa o pornesti iar abia dupa un restart zdravan.

| Iunix a răspuns (pentru chifa2014):

Vezi că le încurci, am zis să-i dai restart NU să-l resetezi.

| chifa2014 explică (pentru Iunix):

Am dat restart de mai bine de 10 ori, am crezut ca vorbeai de reset general.
Dupa restart telefonul a intrat automat in economisire maxima.

| Iunix a răspuns (pentru chifa2014):

Conectează telefonul la pc printr-un cablu Usb și salvează pe pc toate pozele, filmările, documentele etc. de pe telefon. După aceea îl RESETEZI.