| MCRgurl a întrebat:

Am o problema la telefon.L-am scapat azi pe asfalt si s-a spart in partea de sus.Dar touch-ul inca merge.Si daca touch-ul merge,inseamna ca trebuie sa schimb doar sticla, nu tot display-ul.Nu? Intreb deoarece un display nou e cam 200-300 de lei laughing. Telefonul este Samsung Galaxy j5 2016.Cat m-ar costa geam nou?

Răspuns Câştigător
| robytoby a răspuns:

Salut, daca nu este spart display-ul este ok, dar daca acesta este fisurat, o sa de spargă de tot cu timpul. În concluzie schimbi decât sticla. Succes.

| MCRgurl explică (pentru robytoby):

Adica nu pot sta cu el asa? Trebuie neaparat sa il duc la reparat?

| robytoby a răspuns (pentru MCRgurl):

Nu trebuie să-l duci la service, numai dacă te deranjează.

| MCRgurl explică (pentru robytoby):

Aa..am intrebat pentru ca ai zis ca se va sparge de tot laughing.Am gasit sticla la 20 de lei pe un site.Voi da comanda si ma voi duce la un service gsm cand vine.Totusi am avut noroc mare ca nu am spart display-ul.La cat de tare a cazut, avea toate sansele sa se duca si display-ul laughing.In fine, multumesc de ajutor.

| robytoby a răspuns (pentru MCRgurl):

Nu se sparge imediat, in timp se duce cate puțin.

6 răspunsuri:
| georgianasiiulia a răspuns:

Nu trebuie sa schimbi displayul doar sticla si te costa in jur de 100 de lei ca sa nu ii mai spargi ecranul ia-ti o folie de sticla.

| cristinel375 a răspuns:

Daca nu ma insel, cred ca variaza pretul cam de la 50 Lei la 100, nu cred ca este mai mult.