| gaby14287 a întrebat:

Am o problema la un iPhone 7 plus, nu imi merge 3D touch-ul. Asa l-am cumparat si nu mi-am dat seama atunci, tin sa mentionez ca e activat din setari, si butonul home functioneaza fara nici o problema. E o problema cu telefonul? Sau e doar o problema de soft? Dau funda

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

De la distanta logic ca nu avem cum sa dam un diagnostic, maxim unul prezumptiv. http://osxdaily.com/2018/04/22/3d-touch-not-working-iphone-fix/ incearca chestii de genul; daca nu a fost al tau si a fost inlocuit ecranul, sau orice altceva, e clar ca e un defect din fabrica sau o piesa; poti incerca cu hard/soft reset, upgrade etc, dar nu garanteaza ca iti va functiona sau nu. Cel mai ok e sa-l duci la cineva care se pricepe/sau la un service. https://www.youtube.com/watch?v=2djogZ286IU

1 răspuns:
| alexiOS a răspuns:

Salut
A fost schimbat display-ul cu unul fake, sau poate nu are in telefon modulul de 3d touch
Pot fi diferite probleme, du-l intr-un service si vezi exact.