| AlexGeorgian1998 a întrebat:

Am primit azi o cartela Orange gratis...cand am ajuns acasa si am bagat-o in telefon imi zice "neinregistrat in retea"..eu ma asteptam sa gasesc 5 euro pe cartela si sa-i folosesc...ce ar trebui sa fac? E vreo pacaleala a celor de la Orange?

Răspuns Câştigător
| pufipo a răspuns:

Ca să foloseşti cartela, trebuie să o încarci cu 5euro (din câte ştiu eu) şi după o foloseşti ca pe restul (e posibil să mă însel)

7 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Probabil trebuie sa o incarci cu minim 5 euro ca sa devina activa

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Te rugam sa ne spui numarul de telefon daca il cunosti sau seria de pe spatele cartelei SIM, intr-un mesaj privat, pentru a verifica ce se intampla.

O zi buna,
Orange helper

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o șmecherie de marketing ca să atragă cât mai mulți clienți în rețeaua lor. Și Vodafone practică lucrul ăsta. Cartela nu are nimic pe ea, doar numărul, trebuie să încarci ca să o poți folosi. Exact ca și cum nu ai avea-o.

| annneamary a răspuns:

Mergi la un centru Orange, probabil cartela are o problema, daca ai primit acea cartela in urma unei promoții mai mult ca sigur va fi înlocuita cu una functionala

| GabrieL98KiDD a răspuns:

Daca ai primit-o dintr-un magazin Orange atunci poate are ceva cartela si daca ai mai dat si bani pe ea atunci du-te la ei sa vezi ce poate avea.
Eu de obicei imi bag cartela acolo in magazin sa fiu sigur ca nu imi dau toate prostiile.
Daca ai luat-o de pe strada de pe la un boschetar atunci nu te astepta sa mearga...

| AlexGeorgian1998 explică:

Am inteles.Am primit pe strada vreo 6 cartele d-astea.Credeam ca toate au cate 5 euro pe ele si ii foloseam, dar nu sa stau eu sa incarc ca sa pot folosi.e ca si cum n-am primit nimic