| Elenabln a întrebat:

Am primit un telefon nou cadou de la Orange. Fiumiu l-a deschis a trebuit sa faca cont google nou, a facut dupa cateva zile nu stiu ce i-a venit și a sters contul iar telefonul s-a resetat si ii cere codul google pe care habar nu are ce a bagat.Stiti cum sa-l fac? Dau funda

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Telefonul nu se reseteaza singur. Trebuia sa tina minte ce a scris acolo. Sa faca alt cont.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu intelegi...omul si-a facut un cont google pe telefon care anterior a fost sters.Din cate se vede fiul ei a uitat sa-i spuna ca el a resetat telefonul (nu a vrut sa recunoasca happy ) Si acum dupa reset ii cere contul pe care el l-a sters

| Elenabln explică (pentru darrio2007):

Daca ținea minte nu mai postam eu aici!

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Elenabln):

Pai stai putin.el si-a sters contul sau a uitat parola -_-

| darrio2007 a răspuns (pentru Bogdan70001):

Corect. Asta stiam si eu.

| Bogdan70001 a răspuns:

Ce situatie de cacat...deci el si-a sters contul si acum dupa reset ii cere contul(sters). Sunt metode pe care le si cunosc, dar sunt complicate. Si eu am avut aceeasi problema acum ceva zile, dar eu aveam deja tot ce este nevoie pregatit avand in vedere ca ma ocup cu flashing-ul si mai testez din cand in cand securitatea telefoanelor pe Android, dar nu cred ca fiul dumneavoastra are deja ce-i trebuie. Eu zic sa-l duceti in garantie, deoaece metoda pe care o stiu i-a ceva timp si nu este nici usoara. Daca nu vor sa-l faca in GARANTIE sa-mi spuneti si va spun si metoda mea.DAR INTAI INCERCATI CU GARANTIA