| sweetys a întrebat:

Am ramas in urma cu tehnologia. Cum pun video pe Facebook dar si pe Instagram la poveste? De pe anidroid.

Răspuns Apreciat de Editori
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Pe FACEBOOK încarci un video exact așa cum încarci și o fotografie. Click pe...
foto/video→ selectezi video→ click pe postează→ vei primi o notificare când se va termina procesarea și videoul poate fi vizualizat.
După un minut, vei fi anunțat că clipul video este gata pentru a fi vizionat (dacă filmulețul tău conține o melodie cu drept de autor, poți avea surprize. Te pune să alegi: ori o postezi cu sunet întrerupt ori o ștergi de tot). În cazul acesta, ești nevoit să alegi din două rele pe cel mai puțin rău, altfel video nu va apărea pe site.
Deci, mai dai încă un click pe opțiunea dorită.

Referitor la INSTAGRAM, găsești toate detaliile aici:
http://diez.md/......instagram/

| sweetys explică:

Am uitat sa specific ce tipuri de video. Ma refeream la cele luate de pe Youtube. Adica sa iau o parte (cateva secunde) din ele si sa le pun la poveste.