| GuessWho_8056 a întrebat:

Am root-at telefonul ( Huawei ascend y300-0100) cu plicatia UnlockRoot si nu imi mai mergea Google play, adica intram, si aveam semnal wireless full, si zicea nici o conexiune, l-am resetat si acum zice ca nu s-a putut conecta cand bag contul Gmail.
Solutii?
(am pierdut cutia in care era garantia)

3 răspunsuri:
| blaablaablaaa a răspuns:

Salut, oricum daca aveai garantie nu faceai nimic deoarece nu ti-l primea. Odata ce l-ai root-at ti-a expirat garantie + ca ti-ai asumat riscul sa iti strici telefonul... Niciodata nu faci root cu aplicatie de pe telefon...
Chiar imi pare rau, dar singurul lucru care il mai poti face este sa iti faci unroot daca exista pentru telefonul tau.

| GuessWho_8056 explică (pentru blaablaablaaa):

Pai i-am facut unroot si tot asa face!

| blaablaablaaa a răspuns (pentru GuessWho_8056):

Inseamna ca prin acel Root i-ai defectat unele fisiere ale telefonului. Iar in service nu cred ca ti-l mai primeste.