| madalin10 a întrebat:

Am Samsung galaxy s2 si azi dimineata cand l-am scos de la incarcat imi aparea la baterie ca inca se incarca.de ce nu stiu.si asta seara l-am bagat la incarcat si nu se incarca bateria la telefon si am tot miscat eu mufa la el si dupa vreo cateva secunde aparea ca se incarca.si l-am oprit un pic si cand l-am oprit imi aparea bateria descarcata si un semnu exclamarii cu galben si un termometru lannga semnu exclamarii.am scos bateria din telefon.am bagat-o inapoi in el am deschis telefonul si cand am bagat mufa in telefon sa se incarce nu imi incarca si am miscato eu putin si se incarca dupaia.si am scos mufa din el sa vad daca u se mai incarca si se incarca iar singur fara mufa.

De ce am aceasta problema? de la soft de la baterie de la incarcataor

?

cine are sau a avut Samsung galaxy s2 nu i s-a intamplat asa ceva...

mie mie sa nu se intample ceva cu bateria de la temperatura de afara cum e rece cand intru in casa cald si tot asa.astept raspunsuri si sugerstii.

Răspuns Câştigător
| crysstian a răspuns:

BUNA buna am si acest telefon este un bun dar trebuie sa stii cum sa ai grija de el. Sfatul meu este sa ii dai o resoftare (intri in setari-confidentialitate-revenire la setari din fabricatie).Si te-as mai sfatui sa nu ii mai schimbi temperatura asa dintr-o data deoarece bateria este sensibila. sper ca te-am ajutat. FUNDA?

4 răspunsuri:
| UnCorpSanatos a răspuns:

Nu e de la schimburile termice de afara si inauntru, doar daca nu te-ai jucat cu zapada si ar fi putut ajunge zapada si la el, in rest e o problema destul de generala sa se incarce doar cand il pui intr-o anumita pozitie fixa incarcatorul in telefon datorita faptului ca nu scoatem cum trebuie incarcatorul din telefon si il smulgem si eu am avut probleme de genu cu doua telefoane.

| MixAndrei a răspuns:

Bai eu am avut problema la un samsug mini galaxi are probleme softu si incarcatoru

| madalin10 explică (pentru MixAndrei):

Si ti-ai softat telefonul si nu ai mai avut probleme?

| madalin10 explică:

Am bagat in telefonul meu alta baterie de Samsung galaxy s2 si tot asa imi face figuri telefonu.aceea persoana de la care am luat bateria a zis sa il duc la cineva sa ii faca un update, sa-l softeze.