| JvKl a întrebat:

Am Samsung galaxy s4 4g. Imi trebuie o cartela 4g ca sa mearga netul bine? Daca dau la rețea 2.3.4g nu imi găsește reteaua adica imi apare ca am semnal si nu pot sa sun decât sa fiu sunată. Am decodat telefon deoarece a fost cumpărat de la Orange și am cartela de cosmote(telekom). Sa dau reset la soft? Am avut cartela de Orange înainte si mergea. Fundaa!
La 2g imi apare si semnal etc.

1 răspuns:
| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Daca ai decodat telefonul trebuie sa mearga pe cosmote. Daca iti merge cartela in telefon.e ok. ca sa ai internet 4g. Trebuie ca telefonul tau sa fie LTE.4g
daca nu e nu va merge decat cu wdcma... adica 3g. daca iti merge cartela. Intra pe i ternet cauta " setari internet cosmote android."...intra la VPN si seteaza Vpn-ul
. Apoi intri la Setari->conexiuni-> mai multe retele-> Retele mobile->mod retea...Si acolo iti scrie daca ai 4g. Si selectezi MOD RETEA.( 4G LTE)