| BlackTear000 a întrebat:

Am Samsung galaxy x cover (: iar aseara mi-am cumparat card de memorie de 8 GB tongue Cand incerc sa imi download'ez jocuri sau aplicatii imi spune "Memorie insuficienta :@
Am intrat la "Setari" la "Stocare" si imi arata :
-Spatiu total: 7, 28 GB
-Spatiu disponibil: 6, 94 GB

[:Nu inteleg de ce nu imi mai permite downloadarea de aplicatii:]

Vreau raspuns repedeee

Răspuns Câştigător
| Komarov a răspuns:

Nu iti permite deoarece majoritatea aplicatiilor se duc in memoria interna iar la tine trebuie sa faci root (superuser) root-ul iti permite sa ajungi la setarile avansate ale telefonului prin intermediul unor aplicatii nu e greu sa faci root dupa ce faci root instaleaza app2sd link2sd ceva din variantele astea si muta aplicatiile pe card e o problema cu care toti ne confruntam... oricum asta trebuie sa faci funda?