| AureliusTPU a întrebat:

Am scapat telefonul in apa si mi-a aparut ca temperatura telefonului e oprita ca temperatura e scazuta si telefonul era cald,uscat, tot. Daca inlocuiesc portul merge sau trebuie sa schimbe ceva la placa?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si nu ti-a intrat apa in el?

| AureliusTPU explică (pentru darrio2007):

A intrat ca avea o fisura stii daca inlocuiesc portul merge sau trebuie sa schimbe ceva la placa?

| darrio2007 a răspuns (pentru AureliusTPU):

Daca ti-a ajuns la placa si s-a scurtcircuitat, posibil sa trebuiasca inlocuita. Mergi cu el la un service.