| antrebarisiraspunsuri a întrebat:

Am si eu 2 intrebari pentru cei care folosesc uber.
1. Se poate plati si cash?
2. La plata cu cardul, e nevoie sa aprob tranzactia din aplicatia bancii? Intreb pentru ca folosesc cardul mamei si nu am aplicatia bancii la mine pe telefon, e doar la ea si nu vreau sa o deranjez sa ii spun sa imi accepte. Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

Poti cash, selectezi din aplicatie.
uneori trebuie sa aprobi tranzactia daca platesti cu, cardul, nu mereu, destul de rar, dar nu stii cand iti poate cere si cand nu.

| Motherlode a răspuns:

Da, se poate plati si cash. Nu sunt sigura, dar nu cred ca trebuie sa aprobi din aplicatia bancii, poti sa incerci o data sa vezi cum sta treaba thinking