| Gabica a întrebat:

Am şi eu două întrebări:
1. Cum pot face printscreen la un LG Optimus L3?
şi
2. Există vreo aplicaţie pentru android care face ca aplicaţiile să se salveze în cardul de memorie? Pentru că mie mi se salvează în telefon şi nu am prea multă memorie.

Răspuns Câştigător
| TheDifference a răspuns:

1. Apesi pe butonul "home'' si ce ''power" in acelasi timp.

Uite aici: http://www.youtube.com/watch?v=-hgW5AexHoA
telefonul e diferit, principiul e acelasi.

2. Nu prea ai ce sa faci in privinta asta, ar exista o aplicatie link2sd care iti muta aplicatile (gen facebook, twitter, messenger etc) pe care de obicei nu le poti muta, dar trebuie sa ai root pe telefon care duce la pierdera garantiei. Sau daca ai root poti sa iti maresti memoria interna cu ajutorul cardului,