| IonutCiobanescu a întrebat:

Am si eu nevoie de niste pareri la pocophone f1 si Huawei mate 20 lite, in raport calitate-pret la bugetul meu cred ca sunt cele mai bune, am un buget de 1200 lei, mi-as lua pocophone dar am auzit ca sunt underrated si se strica dupa ceva timp, nu stiu ce sa fac, sunt indecis, voi ce ziceti? Sa raspunda cat detinatorii de pocophone cat si cei de mate 20 lite

7 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Eu mate 20 lite am reparat 3 telefoane.
Interiorul e ok, sunt lucrate bine.
Am cumpărat un pocophone f1 și e ok.
Ca și randament, viteză, fluiditate, caracteristici, nu poți să le compari.
Mate 20 lite in gama lui e bun.
Poco e un telefon ce nu o să mai ai ocazia de a cumpăra la prețul ce il are.
Snapdragon 845, 10 ore de display activ, incărcare rapidă, 128 de stocare, 6 de ram, bateria de 4000... ce altceva mai poți cere la 280 €?
Atenție: Xiaomi a anunțat creșterea prețurilor.
Am uitat: e printre mărcile ce actualizează dispozitivele cel mai bine.
Baftă.

| anonimg a răspuns (pentru gelu1970):

"Atenție: Xiaomi a anunțat creșterea prețurilor."
Daca este asa, atunci sa stie sigur ca nu voi mai cumpara de la ei.

| IonutCiobanescu explică (pentru gelu1970):

Deci pe care merita sa l achizitionez?

| gelu1970 a răspuns (pentru IonutCiobanescu):

Dintre cele două alege poco

| gelu1970 a răspuns (pentru anonimg):

Și ce o să cumperi?
Iphone cu 1200€?
Daca urcă prețurile oricum au sa fie mai rezonabile ca alte mărci.

| anonimg a răspuns (pentru gelu1970):

La fel a fost și Huawei. La început erau ieftine. Cum le-au crescut vânzările, cum le-au scumpit.
Nu iau iPhone că nu-mi place. O să trec pe Nokia.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru gelu1970):

Ai inteles gresit...
Decat seria MI va avea preturi mai mari.Raportul tot la fel de buun va fi ca intotdeauna, numai ca vor fi numai flagship-uri cu ultimele specificatii si automat pret mai crescut

Seria Redmi va fi tot mid-range - low buget la fel ca si Pocophone