| Diienuushh a întrebat:

Am si eu o intrebare big grin
Am un telefon Samsung I900 Omnia. Mi-am bagat parola pe ell dupa ce se blocheaza. Bag parola si nu merge. Ce pot face?

1 răspuns:
| laur_6869 a răspuns:

Daca telefonul este cu OSA adica (Operating System Android) sau Sistemul de operare este android, poti face urmatoarele lucruri.
Stingi telefonul/Scoti cartela SIM si Cartdul SD(De memorie)/Bagi bateria la loc/Aprinzi telefonul, Nu ii faci nimica/Acuma stingi telefonul si astepti cateva secunde.
Pe urma trebuie sa faci ceva mai complicat!
Aprinzi telefonul si imediat ce straluceste ecranul / lumineaza sau apare logo-ul de la Samsung apesi in acelasi timp pe: HOME BUTTON (Adica butonul ala din mijloc), VOLUME UP ( adica tasta de volum/volum crestere) si Power button, adica butonul ala de sus din stanga mi se pare pe care blochezi si deblochezi telefonul.
Deci o sa iasa cam asa
Home button+Power Button+Volume Up Button.

Dupa ce ai facut aceasta combinatie ( tii apasat pe toate butoanele in acelasi timp pana cand iti apare un meniu)
O sa iti apara un meniu cu fundal negru
(vezi ca in acest meniu touchul telefonului este blocat, deci vei naviga asa. Volume up = In sus, Volume down = In jos si Home Button este OK.
Te duci la Revenire la datele din fabrica sau in engleza Return to factory data si astepti sa se execute operatia.
Acum repornesti telefonul si telefonul tau va fi deblocat!
Funda?