| CranK71 a întrebat:

Am si eu o problema: acum 2 zile am intrat la mare cu telefonul in apa, nu am stat nici 30 de secunde cu el in apa, i-am scos bateria si l-am lasat la uscat pana azi, acum se aprinde doar senzorul de notificare, credeti ca isi va reveni?

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi la linkul următor ce trebuie să faci :
http://www.yoda.ro/......n-apa.html

http://socialweb.ro/......e-lichide/

http://mashable.com/2012/09/04/cpr-drowned-cell-phone/

În cazul în care NU funcţionează după ce l-ai ţinut 72 de ore ( 3 zile ) în orez uscat, atunci NU cred că se mai poate "salva" :(
Oricum, va trebui să mergi cu telefonul la un Service pentru diagnosticare!

Toate cele bune!

| alessia5158 a răspuns:

Raul cel mai mare il va face sarea din apa---nu cred ca mai poate fi recuperat!

| TheImpaler a răspuns:

Ma-ndoiesc...e apa sarata. asta corodeaza circuitele.

| Leatherleader a răspuns:

Iti recomand sa-l duci la un service.

| CranK71 explică (pentru Leatherleader):

L-am dus doar ca mi-au spus ca mai intai trebui sa faca o constatare si de 4-5 zile inca nu au facut constatarea... si sunt curios totusi.

| LucaKissYou a răspuns:

Mai bine sa il duci la service

| Mihnea13 a răspuns:

Poti sa incerci sa-l pui intr-o punga cu orez si lasa-l acolo o zi.

| SayshuGamerManiaRO a răspuns:

Pai uite care-i treaba.Eu iti pot da un raspuns, dar nu stiu daca o sa-l vezi..Deci,am patit si eu la fel cand l-am scapat in WC.Stiu,e cam ciudat.Asa ca l-am dus la reparat.O zi a durat sa se faca bateria, 2 zile a durat sa faca software nou la telefon.Dar iti pot da 10-3 ponturi!
1.Iti poti lua un telefon nou.
2. Poti schimba bateria de la telefon.
3.Il poti sparge daca nu merge varianta a II-a.
4. Poti schimba cartela, bateria si ecranul.Si in plus ceva:Il poti pune la un software de anti-apa.
Sper ca te-am ajutat!
Succes data viitoare! big grin