| Lodroman_Adrian_Cristian_1996 a întrebat:

Am si eu o problema. Am un A5 2016 si acum cateva zile mi-am luat niste ochelari VR si nu imi merg la acest telefon. Ma-m documentat putin si am aflat ca A5 2016 nu are gyroscope. Oare m-ati putea asjuta cu ceva informatii despre acest gyroscope si cum as putea sa il instalez daca face parte din software?

3 răspunsuri:
| KanezuY a răspuns:

Am si eu A5 2016, iar acest model de telefon nu are din pacate gyro, si nu-i poti instala giroscopu deoarece este o componenta hardware, deci in concluzie doar telefoanele din gama S sau Note au gyro.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Alt telefon

| CipriEm23 a răspuns:

Se poate doar daca ai root la telefon, trebuie sa descarci xposed installer si virtual sensor