| Agent007MAXYMUS a întrebat:

Am si eu o problema cu telefonul sad
Mergea cum trebuie telefonul, codul pin pentru deblocare era 0000 (pus de mine).
Am vrut sa-l opresc sa ii scot cartela si cardul din tel... si cand l-am deschis (telefonul) imi cere "Introduceti coul PIN - introduceti parola de securitate a confidentialitatii pentru a debloca."
Am incercat 0000 de multe ori dar nu merge, l-am si restartat intr-un mod care am vazut pe androidro dar tot imi apare (fara cartela si card in tel).
Ce pot face? sad

6 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Codul pin se refera la codul de pe cartela, daca pui o cartela noua e logic ca iti trebuie pinul de la cartela noua, daca ai pus un cod pentru telefon atunci si nu mai merge atunci trebuie sa te duci cu el la gsm pentru o resetare.

| Agent007MAXYMUS explică (pentru Evolution):

L am resetat de 3 ori de recovery mode

| Agent007MAXYMUS explică (pentru Evolution):

L-am resetat de 3 ori din Recovery Mode

| Divy a răspuns:

Am următoarea soluție dar îți va șterge aplicațiile instalate.

Intră în Recovery Mode
-intră în advanced -wipe dalvik cache
-back wipe cache și wipe data factory reset
-restartezi telefonul
Astfel setarea va dispărea și nu vei fi nevoit să introduci pinul.

| Agent007MAXYMUS explică (pentru Divy):

Nu am gasit nici un Advanced in recovery mode

| Divy a răspuns:

Ce telefon ai?